24 груд. 2015 р.

Відчуйте різницю! Як проходять засідання у місцевих радах США: 4 приклади

Спочатку - про місцеві ради України. Дивлячись на те як проходять засідання, виникає відчуття фарсу. Депутати зазвичай сидять як залякані миші. Їх роль - у роботизованому піднятті руки для "одобрямсу" та автоматичного прийняття уже готових документів.

Що стосується громади, то вона, не те що не приймає участь у засіданнях, а навіть не може потрапити туди фізично. Якщо Ви прийдете на засідання місцевої ради - ризикуєте почути: "На каком аснаваніі ви тут находітєсь?" або "Вас сюди не запрошували".

Нижче -  засідання місцевої ради в Україні (м.Дергачі)


Для того, щоб усвідомити абсурдність ситуації (громада має питати дозволу, щоб прийти на засідання місцевої ради!!!), дуже корисно подивитися як засідання відбуваються у демократичних країнах!

Буквально за 10 хв. я знайшов на YouTube декілька показових записів засідань місцевих рад США. В основному - невеликі містечка.

Відчуйте різницю! 


Засідання місцевих рад у США


1. Для початку - засідання ради містечка Карізо Спрінгс у Техасі (5 000 мешканців) 06.11.2015. По нашому - це скоріше селище. На цьому засіданні обговорюється обрання в.о. мера.  Більшість присутніх на засіданні - громада Зверніть увагу - депутати сидять навпроти громади. Таке розташування немовби підкреслює: "Ви, депутати - підзвітні громаді. Ви у нас як на долоні, ми будемо пильно слідкувати за вами і контролювати ваші дії"

15 груд. 2015 р.

Як отримати інформацію з Реєстру АВТО. Електронна заявка на порталі державних послуг igov.org.ua

З 6 жовтня 2015 року в Україні відкрився Єдиний державний реєстр зареєстрованих транспортних засобів та їх власників. Це означає, що кожна людина може вільно дізнатися за прізвищем, ім’ям власника які автомобілі йому належать. Це сталося завдяки прийняттю 14 липня закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції” (№597-VIII).
МВС відкрило інтернет-доступ до реєстру лише 14 грудня 2015.
Тут подано покрокову інструкцію як зробити електронний запит на порталі igov.org.ua та дізнатися які транспортні засоби зареєстровано на певну особу.
Для авторизації користувача у цій інструкції використовується (як приклад) картка Приватбанку.
У сервісі можна отримати інформацію про авто, які зареєстровані, починаючи з 2012 року.

1. Зайдіть на сайт igov.org.ua та оберіть послугу "Надання витягу з Єдиного державного реєстру МВС"


6 груд. 2015 р.

"Пам'ятки" 21 сторіччя: чому Львів краще Харкова (17 фото)


Під час блискавичних відвідин Львова (2 дні) особисто мене не дуже цікавили "туристичні" місця (Високий замок, площа Ринок, Личаківський цвинтар тощо).

Мене цікавили сучасні артефакти, створені у 21 сторіччі - пішохідна та велосипедна структура.
На мою думку, саме ці об'єкти визначають "цивілізованість" та "європейськість" міста.  Від цього безпосередньо залежить якість життя, тому що вільне і зручне пересування є природнім та необхідним для будь-кого. Дуже вдало з цього приводу висловився відомий урбаніст, мер Боготи  (столиці Колумбії) Енріке Пеньялоса:
"Різниця між прогресивним та відсталим містом полягає НЕ в якості автодоріг або метро. Вона полягає у якості пішохідної зони. Я бачив величезні шосе у африканських містах, де у багатьох людей немає води. Якісна пішохідна зона - це найменше, що може дати своїм громадянам демократичне суспільство"

Як відомо Львів займає далеко не останнє місце в Україні за розвитком пішохідної та велосипедної інфраструктури. Звичайно, йому ще далеко до західноєвропейських країн, але дещо може викликати заздрість у жителів інших українських міст.

Ось приклади, що впали в око під час короткої вечірньої прогулянки (усі фото зроблені Максом Руновим).

1.Пішохідний перехід. Здається, вул. Академіка Сахарова. Зручно для людей, тому що: 1)є правильний "острівець безпеки" 2) нормальне освітлення 3)заниження тротуару  та "острівця" 4) нормальний водостік (не збирається вода та багно)