24 груд. 2015 р.

Відчуйте різницю! Як проходять засідання у місцевих радах США: 4 приклади

Спочатку - про місцеві ради України. Дивлячись на те як проходять засідання, виникає відчуття фарсу. Депутати зазвичай сидять як залякані миші. Їх роль - у роботизованому піднятті руки для "одобрямсу" та автоматичного прийняття уже готових документів.

Що стосується громади, то вона, не те що не приймає участь у засіданнях, а навіть не може потрапити туди фізично. Якщо Ви прийдете на засідання місцевої ради - ризикуєте почути: "На каком аснаваніі ви тут находітєсь?" або "Вас сюди не запрошували".

Нижче -  засідання місцевої ради в Україні (м.Дергачі)


Для того, щоб усвідомити абсурдність ситуації (громада має питати дозволу, щоб прийти на засідання місцевої ради!!!), дуже корисно подивитися як засідання відбуваються у демократичних країнах!

Буквально за 10 хв. я знайшов на YouTube декілька показових записів засідань місцевих рад США. В основному - невеликі містечка.

Відчуйте різницю! 


Засідання місцевих рад у США


1. Для початку - засідання ради містечка Карізо Спрінгс у Техасі (5 000 мешканців) 06.11.2015. По нашому - це скоріше селище. На цьому засіданні обговорюється обрання в.о. мера.  Більшість присутніх на засіданні - громада Зверніть увагу - депутати сидять навпроти громади. Таке розташування немовби підкреслює: "Ви, депутати - підзвітні громаді. Ви у нас як на долоні, ми будемо пильно слідкувати за вами і контролювати ваші дії"




2. Йдемо далі. Переносимося із Дергачів до Техасу. 10.09.2015 р. Засідання міської ради Кристел Сіті . Населення - 7000. Обговорюють 30% відсотковий податок, запроваджений мером Рікардо Лопезом. Проти цього виступають депутати міськради Joel Barajas і Marco Rodriguez. Знову - громада сидить навпроти депутатів. Таке положення "слуг народу" підкреслює іх підзвітність і підконтрольність! 
Дивно, але мер не каже нікому з громади: "Джон, вас не запрошували. Ви не подали заявку заздалегідь! Вийдіть з місьради". Замість цього - він обговорює проблеми міста з громадою!



3. Засідання (Education Board) у окрузі Хадсон (Нью-Джерсі).  Населення -600тис. Якщо перевести на "українську" - це засідання освітньої комісії Хадсонської районної ради ). Громада прийшла, щоб показати невдоволення рішеннями мера Веги у галузі освіти. І тут -  депутати сидять навпроти людей, так краще "дурь каждого видна". Дивно, але ніхто не каже громаді, що її не запрошували і не закриває засідання комісії.


4. Архівне відео 1988 року. Засідання міської ради Йонкерса (штат Нью-Йорк). Це досить відома у США справа, коли частина громади Йонкерса виступила проти будівництва соціального житла для афро- та латиноамериканців. Ці події набули поширення на загальнонаціональному рівні, оскільки були показовими для стану десегрегації у всій країні.

Незважаючи на високу напругу, увесь час засідання міської ради Йонкерса проходили відкрито та публічно. Громада вільно потрапляла на засідання. До речі, депутати і мер сидять навпроти людей, а не так як у нас!

Якщо комусь цікаво - детальніше про десегрегацію у Йонкерсі - тут


Чому ж в місцевих радах США громада може приходити на засідання без запрошення? Може американці дурніші за нас? Чи наше місцеве самоврядування ефективніше ніж у США?

А може треба щось змінити в Україні?

Немає коментарів:

Дописати коментар